Ciało błogosławionego Carlo Acutisa wystawione na widok publiczny w szklanej trumnie

Carlo Acutis – młody sługa Boży


Carlo Acutis
Carlo Acutis
ur. 3.05.1991 – zm. 12.10.2006
© Wikipedia

Niebywała historia chłopca, który postanowił wykorzystać moc internetu by umocnić wiarę w Boga i nawrócić wątpiących a zwłaszcza młodzież. Carlo Acutis – młody sługa Boży, których w dzisiejszych czasach jest tak niewielu postawił sobie wielki cel, do którego dążył każdego dnia – z pełnym oddaniem i poczuciem misji niesienia pomocy potrzebującym.

Carlo jak na młodego chłopca był bardzo uduchowiony, codziennie od kiedy przyjął pierwszą eucharystię uczestniczył we mszy św. i każdego tygodnia przystępował do spowiedzi świętej. „Eucharystia jest moją drogą do nieba” – mawiał Carlo.

Jego religijność miała charakter niebywały, postanowił bowiem wykorzystać internet do celów wyższych. Założył stronę internetową, na której opisywał cuda eucharystyczne dokonane na całym świecie a także objawienia Matki Bożej. W ten sposób starał się przenieść eucharystię do świata cyfrowego po to by dotrzeć do osób zagubionych. Miał poczucie niesienia pomocy ubogim nie tylko jako wolontariusz, potrafił także wydać swoje oszczędności by wspomóc bezdomnych. Był małym geniuszem komputerowym o wielkim sercu. „Być zawsze zjednoczonym z Jezusem, oto mój plan na życie” – powiadał Carlo. Ponad dwa lata zajęło stworzenie wystawy o cudach eucharystycznych, które gościły na wielu kontynentach świata. Niestety ostatniej nie zdołał ukończyć sam.

Latem 2006 roku mając zaledwie 15 lat zachorował na ostrą białaczkę, która niestety zakończyła misję Carla na ziemi. 12 października 2006 roku Carlo zmarł ofiarując swoje cierpienie papieżowi i kościołowi. Zgodnie z jego wolą został pochowany w Asyżu, gdyż bliski jego sercu był św. Franciszek – to na nim wzorował się idąc przez życie.

W 2013 roku w Mediolanie rozpoczęto proces beatyfikacyjny, a 21 lutego 2020 roku zatwierdzono cud u brazylijskiego chłopca, który modlił się o swoje zdrowie do zmarłego Acutisa. Tym samym doprowadziło to do beatyfikacji Carla. Jego ciało, które zostało wystawione na ołtarz w Asyżu zgromadziło wielu wiernych, a zwłaszcza młodych ludzi. W obecności rodziny i przybyłych chrześcijan, którzy przybyli do bazyliki św. Franciszka w Asyżu 10 października 2020 roku Carlo Acutis – młody sługa Boży został jednym z najmłodszych błogosławionych w Kościele. W przyszłości być może stanie się również patronem internetu.

Osoby, które brały udział w ukończeniu wystawy uważają, że życzeniem Carla jest, by dzięki wystawie, którą stworzył znalazły się osoby, które odnajdą drogę prowadzącą ich do Boga a dzięki temu poprowadzą jeszcze tych, którzy się zagubili.

„Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie” – tak widział nas Carlo – jego życiowe motto obiegło już świat.. a on sam zapisał się już w historii kościoła jako oryginał.

Modlitwa do bł. Carlo Acutisa

Boże, nasz Ojcze, dzięki Ci składamy za to, że dałeś nam Carlo, który dla młodych jest wzorem życia, a dla każdego – wezwaniem do miłowania.

Ty, czyniąc z Eucharystii „autostradę do nieba”, pozwoliłeś mu kochać Twojego Syna. Ty dałeś mu Maryję, Matkę najukochańszą, i przez Różaniec pozwoliłeś wyśpiewać Jej czułość. Przyjmij jego modlitwę za nas.

Spójrz przede wszystkim na ubogich, których miłował i wspomagał, ofiaruj mi również za jego wstawiennictwem, łaskę o którą Cię proszę…

Wprowadzając Carlo do grona świętych Kościoła, daj nam pełnię radości; niech jego uśmiech będzie także dla nasz światłem na chwałę Twojego Imienia. Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Podobnie jak błogosławiony Carlo, również i my pisaliśmy o Cudach Eucharystycznych!

Zdjęcie w nagłówku: Wikimedia Commons, By Enzo Rippa – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=95483407

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry