nowoczesne freski w muzeum

#Zostańwdomu i zwiedzaj najsłynniejsze muzea!

Niestety wciąż jesteśmy zmuszeni do pozostania w domach, a żeby uprzyjemnić ten czas przymusowej izolacji, w poprzednim wpisie podpowiadaliśmy które polskie muzea warto „odwiedzić”, tak aby wykorzystać #zostańwdomu jak najproduktywniej i najciekawiej.

Rzecz jasna, także zagraniczne obiekty są przygotowane na wirtualne wizyty, poniżej przedstawiamy kilka propozycji z całego świata:

Muzeum Brytyjskie w Londynie

Muzeum Brytyjskie w Londynie
British Museum
źródło: pixabay

To jedno z najsłynniejszych na świecie muzeów prezentuje zbiory dotyczące historii cywilizacji. Eksponaty są podzielone ze względu na kontynenty, z których pochodzą i dla uporządkowania umieszczone na osi czasu od 2 milionów lat przed naszą erą aż do czasów współczesnych. Każdy obiekt opatrzony jest zdjęciem, komentarzem w formie pisanej oraz mówionej, a także przyporządkowany do miejsca pochodzenia na mapie.

Muzeum Nauki w Londynie

Koła Zębate
źrodło: pixabay

To imponujące muzeum prezentujące dorobek wielu dziedzin nauki udostępnia możliwość szczegółowego wyszukiwania ponad 325 tysięcy eksponatów online. Do obiektów przypisane są zdjęcia (niekiedy także modele 3D) wraz z wyczerpującymi opisami oraz dane techniczne. Znajdziemy tu praktycznie wszystko od rolki papieru toaletowego aż po lokomotywę Stevensona!

Muzea Watykańskie

Kaplica Sykstyńska
Kaplica Sykstyńska
źrodło: pixabay

Odwiedzić w ramach akcji #zostańwdomu i zwiedzaj najsłynniejsze muzea możemy również Muzea Watykańskie wraz Kaplicą Sykstyńską. Dzięki temu bez wychodzenia z domu i pośpiechu (ani stania w kolejkach!) przyjrzymy się dziełom Michała Anioła czy Rafaela.

Ermitaż w Sankt Petersburgu

Ermitaż
Ermitaż
źrodło: pixabay

Internetową wizytę złożymy również w rosyjskim Ermitażu – podczas spaceru po muzeum możemy podziwiać nie tylko dzieła słynnych mistrzów, ale również wspaniałe wnętrza pałacowych komnat. Do wirtualnego zwiedzania udostępnione są nie tylko informacje czy zdjęcia eksponatów, ale także krótkie opisy pomieszczeń, w których się znajdujemy.

Memoriał i Muzeum 11 września w Nowym Jorku

Memoriał 9/11, World Trade Center
Memoriał 9/11
źródło: pixabay

Podczas izolacji możemy się też zapoznać z historią najnowszą, przeszukując zasoby kolekcji Muzeum 11 września w Nowym Jorku. Znajdziemy tam liczne pamiątki zamachów na World Trade Center opatrzone zdjęciami, opisami oraz tam gdzie było to możliwe skrupulatnie przyporządkowane do ich właścicieli. Strona jest także swoistym miejscem pamięci o ofiarach.

Metropolitan Museum of Art

The Metropolitan Museum of Art
The Metropolitan Museum of Art
źrodło: pixabay

Największe i najstarsze muzeum w Stanach Zjednoczonych dostępne jest na wyciągniecie ręki, a na swojej stronie internetowej prezentuje dzieła, które można zobaczyć podczas aktualnych wystaw. Każdy eksponat jest szczegółowo opisany i zaprezentowany na zdjęciach.

Narodowe Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej w Waszyngtonie

Samolot Concorde
Samolot Concorde
źródło: pixabay

Wirtualnie odwiedzimy także to jedno z najczęściej i najbardziej widowiskowych muzeów na świecie. Używając internetowej wyszukiwarki w kolekcji muzeum znajdziemy nie tylko takie kamienie milowe historii lotnictwa i astronautyki jak pierwszy samolot braci Wright czy prom kosmiczny „Discovery” lub samolot „Concorde”, ale również na przykład szczoteczki do zębów należące do załóg statków kosmicznych.

Poza wyżej wspomnianymi wiele innych obiektów, takich jak np. Rijksmuseum w Amsterdamie czy Galeria Uffizzi we Florencji otwiera swoje podwoje za pośrednictwem serwisu Google Arts & Culture.
Portal wskazuje również na zwiedzanie wielu słynnych miejsc za pomocą technologii google street view.

Życzymy wszystkim, żeby propozycja #zostańwdomu i zwiedzaj najsłynniejsze muzea stanowiła inspirację i zachętę do podróżowania po całym świecie już w bezpiecznym i wolnym od epidemii czasie!

A na razie #zostańwdomu i podziwiaj!

Zachęcamy do dzielenia się w komentarzach swoimi ulubionymi obiektami dostępnymi online!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry