Rejsy po najpiękniejszych zatokach Malty

Malta jest coraz częściej wybierana przez Polaków jako destynacja urlopowa. Trudno się temu dziwić, gdyż bezpośredni lot z Polski trwa zaledwie dwie i pół godziny. Mimo, że powierzchnia Malty (316 km²) jest mniejsza od powierzchni Warszawy (517 km²) to ma ona do zaoferowania iście rajską pogodę oraz mnóstwo zabytków. Jako że jest to państwo wyspiarskie, polecamy rejsy po najpiękniejszych zatokach Malty. Oferta lokalnych przewoźników jest bardzo bogata, a ruch na morzu jest porównywalny do tego na lądzie.

Punktem obowiązkowym każdej wyprawy na Maltę jest rejs po wodach Wielkiego Portu, o którym Winston Churchill powiedział: „Wpłynęliśmy do najwspanialszego portu jaki mógłbym sobie wyobrazić lub wyśnić, port portów!”.
Wielki Port jest głównym portem pasażerskim Malty. Jego naturalne ukształtowanie oraz falochrony umożliwiają korzystanie z portu w każdych warunkach pogodowych przez cały rok, 24 godziny na dobę.
W czasie półtoragodzinnego rejsu statek wpływa do wszystkich mniejszych zatoczek Wielkiego Portu jak i do znajdującego się tuż obok portu Marsamxett. Z pokładu statku można podziwiać linię brzegową takich miast jak Sliema, Kalkara czy maltańskiego trójmiasta (Vittoriosa, Senglea i Cospicua) jednak najpiękniejsza jest Valletta ukazująca się w całej swej okazałości.

Malta jest rajem dla płetwonurków. Krystalicznie czysta woda umożliwia podziwianie śródziemnomorskiej flory i fauny, ale także wraki zbombardowanych w czasie II wojny światowej okrętów czy nawet 3 metrowy pomnik Jezusa, który został zatopiony w 1990 roku na pamiątkę pielgrzymki Jana Pawła II na Maltę.

Rejsy po najpiękniejszych zatokach Malty możliwe są podczas rejsów łodziami turystycznymi czy katamaranami. Jedna z ciekawszych tras wiedzie wzdłuż Wyspy św. Pawła, gdzie rozbił się statek apostoła, którą z daleka można rozpoznać po pomniku z podobizną Apostoła Narodów. Następnie łódź udaje się na Comino do zatoki Blue Lagoon. Jej turkusowe i krystaliczne wody oraz odosobniona lokalizacja sprawiają, że jest jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Malty. Białe, piaszczyste dno oraz bogata fauna morska uczyniły ją popularną wśród nurków, amatorów snorkelingu i pływaków. Rejs ten jest idealny również dla osób, które chciałby się po prostu zrelaksować, poopalać i podziwiać krajobrazy. Część łodzi posiada oszklone komory, z których podczas trwania rejsu można obserwować wszystko to, co dzieje się pod wodą. Na pokładzie serwowane są przekąski i napoje (więcej o kuchni maltańskiej znajdziesz tutaj Kuchnia maltańska), tak więc jest to doskonały pomysł na spędzenie całego dnia i zwiedzanie archipelagu wysp maltańskich z innej perspektywy.

Poniżej zachęcamy do zapoznania się z Maltą jeszcze lepiej:

2 myśli na “Rejsy po najpiękniejszych zatokach Malty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry